Ara 072014
 
Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması

Ömer Seyfettin Öykü Yarışması 26. Defa Düzenleniyor

 

HERKESİN BİR HİKAYESİ VARDIR…

BU YIL 26. CISINI DÜZENLEDİĞİMİZ ÖMER SEYFETTİN HİKAYE YARIŞMASINA HİKAYELERİNİZİ BEKLİYORUZ. SON BAŞVURU: 26 ARALIK 2014

Amaç: Ömer Seyfettin’i anmak ve hatırasını yaşatmaya devam ettirmektir. Bunun yanında Türk edebiyatı tarihine yeni hikâye ve hikâyeciler kazandırmaktır.

Konu: Serbesttir.

26. Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması, iki bölüm halinde düzenlenmiştir:

I) Öğrenciler Bölümü:

Ortaokul ve Lise’de okuyan öğrenciler katılabilir.

II)Yetişkinler Bölümü:

Üniversite’de okuyan öğrenciler ve Hikâyeye ilgi duyan bütün yetişkinler katılabilirler.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

1-Yarışma, Türkiye’de ve başka ülkelerde yaşayan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır.

2- Kitaplarıyla hikâyeci olarak kabul edilmiş yazarlar ile daha önce yapılan Ömer Seyfettin Hikâye Yarışmalarında birincilik almış eser sahipleri, yarışmaya katılamaz.

3- Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir.

4- Yarışmacılar, hikâye yarışmasına en fazla bir hikâyeyle katılabilirler.

5- Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin üzerinde sadece rumuz bulunacaktır.

6- Yarışmacı, kimliğini, açık adresini e-mail adresini ve özyaşam öyküsü ile bir adet fotoğrafını ayrı bir zarfa koyarak üzerine sadece rumuzunu yazıp hikâyesinin yer aldığı büyük zarfın içine koyacaktır.

7- Hikâye, bilgisayarda Times New Roman karakteri ile 12 punto büyüklüğünde, bir buçuk satır aralığında yazılmalı, A4 boyutundaki ölçülerle yaklaşık on sayfa uzunluğunda olmalıdır.

8 – Hikâyeler, daha sonra kitap şeklinde basılacağı için, hikâyenin konduğu zarfın içine Word formatında hazırlanmış, iki çıktısıyla birlikte, CD’ye yüklenmiş olarak gönderilmelidir.

9 – Yarışmaya katılacaklar, hikâyelerini Belediyemize elden verebilecekleri gibi, duyurumuzda belirtilen teslim adresine kargo yoluyla da gönderebilirler.

10 – Yarışmaya katılmak üzere Belediyemize teslim edilen hikâye metinleri, geri verilmeyecek ve metin sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.

11 – Yarışmada ödül kazanan eserlerin her türlü hakları, Gönen Belediyesi’ne ait olacaktır. Yarışmada dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen hikâyeler, kitap haline getirilecektir. Yayımlanacak eserlere ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.

12- Yarışmacılar katılacağı bölümü (Öğrenciler bölümü veya Yetişkinler bölümü) ve e-mail adreslerini gönderecekleri büyük zarfın üzerine yazmalıdırlar.

13-Öğrencilar bölümünde 18 yaş altı dereceye giren yarışmacıların bir ebeveyni ile beraber, yetişkinler bölümünde ise dereceye giren yarışmacının geliş ve gidiş bilet ücretleri ödenecektir.

13 – Yarışma sonuçları, 02 Mart 2015 tarihinde açıklanacak, ödüller, 07 Mart 2015 tarihinde Gönen’de verilecektir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: