Kas 272014
 
Selçuk Baran öykü ödülü bu yıl 3. defa verilecek

Selçuk Baran öykü ödülü bu yıl 3. defa verilecek

Kurulduğu 2006 yılından bu yana, kent kültürüne ve edebiyata katkı sağlamak amacıyla çeşitli edebiyat etkinlikleri gerçekleştiren Galapera Sanatevi, 4 Kasım 1999 tarihinde yitirdiğimiz, Türk edebiyatının usta yazarlarından Selçuk Baran’ın adını yaşatmak için düzenlediği öykü ödülünün bu yıl üçüncüsünü veriyor.

Ödül seçici kurulu Selim İleri, İnci Aral, Sezer Ateş Ayvaz, İlknur Özdemir, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Nemika Tuğcu ve Turhan Günay‘dan oluşuyor.

Ödül bu yıl daha önce yayımlanmamış ve  başkaca bir ödül almamış,  öykü kitabı bütünlüğü taşıyan  bir dosyaya verilecektir. Ödüle katılmak isteyenlerin yapıtlarını en son 25 ocak 2015 tarihine kadar, Galapera Sanat, Tünel, Ensiz sokak, Şeref apt. no 4 kat 2, Beyoğlu adresine göndermeleri gerekiyor.

GALAPERA  SELÇUK BARAN ÖYKÜ ÖDÜLÜ KATILIM KOŞULLARI

Galapera Sanat tarafından Selçuk Baran adına, yazarın anısına bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan bir öykü ödülü düzenlenmektedir.

1-Ödül herkese açıktır.
2-Ödüle öykü kitabı bütünlüğü taşıyan, henüz yayımlanmamış ve daha önce başka bir  ödül almamış dosyalar katılabileceklerdir.
3-Ödül tek bir yapıta verilir. Seçici kurul gerek gördüğü  takdirde ödül bölüştürülebilir.

4-Ödüle değer bulunan yapıt, bir plaket ve bir törenle sahibine armağan edilecektir.
5-Ödüle katılan yapıtların 7’şer adet olarak, yazarın özgeçmişi ve iletişim bilgileriyle birlikte ‘Galapera Sanat. Tünel.Ensiz sokak.Şeref apt. No :4 –kat 2.Beyoğlu.İstanbul’ adresine gönderilmesi gerekmektedir.
6-Ödüle son katılma tarihi 25 ocak 2015 dir.
7-Ödüle değer bulunan yapıt 2015 yılı  Nisan ayı  içinde  açıklanacaktır.
8-Ödüle gönderilen yapıtlar iade edilmez.

İletişim: laloze68@gmail.com

  5 Responses to “3. Selçuk Baran Öykü Yarışması”

  1. Merhabalar,
    öykü, arada Karadeniz aksanı kullanılıp mizah tadıyla , yaşanmış bir olay olabilir mi? Sayfa adedi dört olan tanık olduğum hikaye..Kabul eder misiniz?Emekli lise öğretmeniyim,teşekkürler.

  2. Benim göndereceğim hikaye okulumda üçüncülük kazandı.Ama tek okul çapında.Gönderebilir miyim bunu?

    • Öncelikli olarak şartnamede öykü kitabı bütünlüğü taşıyan dosyalar denilmiş.Yani tek bir kısa öykü yeterli olmayacaktır. Diğer konu içinse duyurunun sonunda iletişim için mail adresi verilmiş. Bilgi isteyebilirsiniz ancak çok kısa bir süre kaldı. acele etmeniz gerekiyor.

  3. öykü kitabı bütünlüğü derken? kaç öykü gerek

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: