Genç paylaşım öykü ve şiir yarışması 6. kez düzenleniyor

Genç paylaşım öykü ve şiir yarışması 6. kez düzenleniyor

 

Som Katılım Tarihi: 22 Şubat 2013

Genç Paylaşım Dergisi’nin geleneksel olarak gerçekleştirdiği öykü ve şiir yarışması başvuruları başladı. 2012 Genç Paylaşım dergisi 6. Öykü ve Şiir Yarışması için başvurular ne zaman sona eriyor?

2012 Genç Paylaşım 6. Öykü ve Şiir Yarışması İki kategoride gerçekleştirilecek.  1. kategori 7-14 yaş, 2. kategori ise 15-25 yaş aralığını kapsıyor. Adaylar yarışmaya en fazla 4 eserle katılabilecek.

2012 Genç Paylaşım 6. Öykü ve Şiir Yarışmasında  konu sınırlaması yok. Eserler okunaklı bir el yazısı veya bilgisayar çıktısı olarak gönderilebilecek.  Daha önceki yıllarda mansiyon dışında ödül kazananların eserleri değerlendirmeye alınmayacak.

2012 Genç Paylaşım 6. Öykü ve Şiir Yarışmasının ödülleri

Yarışmanın toplam ödülü 27.000 TL. Ödüller her yaş grubunda ayrı olmak üzere;

1.lere 3.000 TL

2.lere 2000 TL

3.lere 1.000 TL ödül verilecek.

2012 Genç Paylaşım 6. Öykü ve Şiir Yarışması son başvuru tarihi

Ayrıca bu ödüller dışında ”Türkçeyi doğru, kurallara uygun, anlaşılır ve etkili bir biçimde kullanan ” bir esere Türk Dili Özel Ödülü verilecek. Yarışmaya katılacak eserlerin en geç 22 Şubat 2013 tarihine kadar elden veya posta ile Genç Paylaşım Dergisi Ahi Evran Cad. Ata Center No:1 Kat:3 Maslak / İstanbul adresine ulaştırılmış olması  gerekiyor.

2012 Genç Paylaşım 6. Öykü ve Şiir Yarışması sonuçları

Yarışma Mayıs ayında sonuçlanacak, kazanan eserler ve sahiplerinin adları Genç Paylaşım Dergisi’nin mayıs sayısında yayımlanacak. Aynı ay içerisinde ödül töreni düzenlenecek ve ödül kazanan eserler kitap haline getirilecek ve yayımlanacak.

 

20 yanıt to “Genç Paylaşım 6. Şiir ve Öykü yarışması”

 1. başvuru nereye yapılacak?

  • Yarışmaya katılacak eserlerin en geç 22 Şubat 2013 tarihine kadar elden veya posta ile Genç Paylaşım Dergisi Ahi Evran Cad. Ata Center No:1 Kat:3 Maslak / İstanbul adresine ulaştırılmış olması gerekiyor.

   • Her hikayeden 1 adet mi gönderilecek?Ayrıca hikayenin altına açık olarak isim yazılacak mı?

    • Üst bölümdeki afişte, öz geçmiş, kişisel bilgiler ve iletişim ile ilgili açıklama yer almakta. Başarılar.

 2. Merhaba.Yarışma kuralları arasında kelime sayısı belirtilmemiş ama?

 3. Yarışma kurumu hakkında bir iletişim bilgisi alabilir miyim ?

 4. diyelimki kazandık farklı şehirlerdeysek nolacak yani istanbula mı gelecez ?

 5. zarfın üzerine iletişim bilgilerinizi yazın diyor ama onlar zaten özgeçmişte yazılı olarak zarfın içinde yer almayacak mı ?

 6. ya ben kategorimi yazmayı unuttum ya.zaten öz geçmişimde belli yaşım.lütfen kabul edilsin ya:(

 7. 22 şubattan önce postaya verirsek ve posta gecikirse de metin kabul edilmeyecek mi?

 8. yarışmaya birden fazla öyküyle katıldığımızda her birisi ayrı mı gönderilecek yoksa bir zarf içinde gönderirsek kabul edilir mi

 9. son başvuru tarihi 22 şubat değil miydi ? final dershanesinin resmi sayfasında 20 mart yazıyodu neden uzatılmış ? ayrıca son başvuru tarihi geçtikten sonra yarışmaya kaç kişinin müracaat ettiğini ve gerekli bilgileri yayınlayacak mısınız?

 10. Meraba. Ben basvuru yaptim fakat katogori bolumunü yanlis anlayip 7-14 yazacagima “oyku” katogorisi yazdim. Fakat zarfin arkasina yas:13 yazmistim. Acaba sorun olur mu??? :(

  • Yarışma için düzenlenen afişe göre yarışma süresi Şubat Ayı içerisinde dolmuş Tarihin uzatıldığı konusuyla ilgili ise bize ulaşan bir bilgi yok. Belirtilen süre içerisinde başvuru yaptıysanız yaş grubunuzu kesinlikle belirtmeniz gerekiyor. Yaşınızı hangi kategoride olduğunuz açıkça belli edecek şekilde yazdıysanız sorun olacağını zannetmiyorum ancak bir belirsizlik söz konusuysa kabul edilemeycektir. Üstteki afiş resmine tıklayarak büyütebilir yarışma koşullarını tekrar inceleyebilirsiniz.

 11. ya ben şiirimi bilgisayarda yazma mıstım sorun olur mu

 12. Sonuclar nezaman aciklanacak dergiyi nasil temin edeceğim

Yanıt verin


*

HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2014 Kurşun Kalem Suffusion theme by Sayontan Sinha