Ara 102014
 

ŞİİR-KANDIR-ŞAİR-CANDIR-300x206simitcay.com genç yazarları teşvik amacıyla yarışmalarına devam ediyor. İlk deneme yarışmasına olan yoğun ilgi nedeniyle yeniden  “Serbest Konulu Deneme Yarışması” düzenliyor. Sitenin açıklaması aşağıda yer almakta.

Ödüller:

Yarışma için ayrıca bir ödül töreni yapılmayacaktır, ödüller adrese postalanacaktır. Kazanan kişi isterse ödülünü almak için Balıkesir Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri grubunun toplantısına katılabilir.

Katılmak için tıklayın

Yarışmada ilk 3 yapıta, 

“Onur Plaketi” takdim edilecektir.

Seçici Kurul: ”Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri” toplantısında karar verilecektir.

Son katılım: 1 Şubat 2015′e kadar katılım süresi uzatılmıştır.

Sonuçlar: 10 Şubat 2015

Katılmak için tıklayın

YARIŞMA KOŞULLARI

1. Yarışmaya katılan şiirin daha önce -kesinlikle- herhangi bir yarışmaya katılmamışherhangi bir süreli yayında veya sitede (sosyal ağlar hariç) yayımlanmamış olması gerekir. Bunun yanında, kısmen veya tamamen alıntılanmış denemeler de değerlendirme dışı bırakılacaktır.

2. Her yarışmacı, yarışmaya en fazla iki (2) deneme ile katılabilir. Denemelerin dili Türkçe olmalıdır. Yarışmada konu ve tarz sınırlaması yoktur. Ayrıca katılımcılardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

3. Yarışma Genel Ağ (İnternet) üzerinden gerçekleştirilecektir. Elden dosya teslimi yapılmayacaktır. Formdaki (*) ile işaretlenen ad, soyad, adres gibi tüm bilgilerin doldurulması zorunludur.

4. Yarışmaya katılan denemeler yapıt sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, yapıt sahibinin ismi zikredilmek koşuluyla yarışmayı düzenleyicileri tarafından bir kitapta toplanabilir, dergi, gazete veya Genel Ağ sayfasında yayımlanabilir.

5. Yarışmaya katılan eserler üzerinde Seçici Kurul tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir. (Ki ve de bağlacının yanlış yazılması, “herkes”in “herkez” biçiminde bilinçli olmayarak yazılması vb. durumlarda)

6. Yarışma sonucunda para ödülü dağıtılmamaktadır. Ödül törenine katılmayan hak sahiplerine ödülleri kargo/mektup vasıtasıyla gönderilecektir. Ulaştırma hizmetlerindeki gecikme veya hatalardan organizasyonumuz sorumlu değildir.

7. Etkinlik düzenleyicileri gereken hâllerde yarışma koşullarında değişiklik yapabilirler.

8. Yapıtların değerlendirilmesindeki tüm yetki seçici kurula aittir.

9. Yarışmaya şiir gönderen yazarlar bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

10. Yarışma yurt dışından katılıma açıktır; ancak ödüller sadece içinde bir adres gösterilmesi hâlinde adresine postalanacaktır.

11. Yarışma sonuçları açıklanmadan da yarışmaya katılan eserler “Simit Çay Edebiyat Dergisi”nde yayımlanabilir.

  2 Responses to “II. ÖDÜLLÜ DENEME YARIŞMASI”

  1. Allahim ben bu yarismayi nasil kacirdim. o.o Daha cok deneme ve kompozisyon turunde yarismalar bekliyoruz. ^-^

  2. Bir yarışma daha düzenlemeniz mümkünmü acaba yazılarımı ulaştırmak istiyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: