Şub 082015
 
Altındağ Belediyesi geleneksel yarışmasını bu yıl dokuzuncu defa düzenleyecek

Altındağ Belediyesi geleneksel yarışmasını bu yıl dokuzuncu defa düzenleyecek

Öykü yarışmasının bu yılki konusu ‘Mutluluğu arayanlar‘
Altındağ Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdiği ve artık gelenekselleşen “Öykü Yarışması”nın konusu açıklandı. Bu yıl 9’uncu kez gerçekleştirilecek olan öykü yarışmasının konusu “Mutluluğu arayanlar” olarak belirlendi. Öykü yarışması için başvurular başladı. Her yaş ve her eğitim seviyesinden yüzlerce kadının geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gösterdiği yarışmaya katılımın bu yıl da üst düzeyde olması bekleniyor.

Altındağ Belediyesi kadınları şu sözlerle yarışmaya çağırıyor:

“Çocukken bir parça çikolata ile mutlu olurduk, ne kolaydı bizi mutlu etmek. Ne oldu da şimdi büyüyünce mutluluğu bulamaz olduk? Yoksa aramasını mı unuttuk?

Kimi zaman ufak adımlarla ilerledik, kimi zaman elimizi uzatsak tutacak kadar yaklaştık ona… Bazen yetiştik, bazen de aynı yolda yan yana ilerledik ama onu hiç fark etmedik. Arkasından dolaşıp zaman kaybettik. Ama mutluluk hep bir yerlerden bakıp gülümsedi bize…”

“Öykü yarışması kadınlara ve edebiyata verdiğimiz değerin göstergesidir.”

Öykü Yarışmasını “Kadınların sahip oldukları değerleri keşfetmeleri ve kendilerini ifade edebilmeleri için çok önemli bir proje” olarak değerlendiren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ”Öykü yarışması güzel bir gelenek haline geldi. Altındağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, kadınların aktif katılımlarıyla ve coşkuyla kutlandığı bir ilçe… Biz 8 Mart’ı protokole yönelik salon programlarıyla geçiştirmek yerine, kadınların planladığı ve bizzat sahnelediği etkinliklerle kutluyoruz. Kadınlara ve edebiyata verdiğimiz değerin önemli bir göstergesi de düzenlediğimiz öykü yarışmasıdır” dedi.

Öykü yarışmasına katılan öykülerin kadınların kendi hayatlarını veya iç dünyalarını yansıttığına dikkati çeken Tiryaki, yarışmaya katılan tüm eserlerin çok çarpıcı ve profesyonel bir dille yazılmış olduğunu ve her yıl dereceye giren eserlerin belirlenmesinde çok zorlanıldığını söyledi.

Son başvuru tarihi 1 Mart 2015

Son başvuru tarihi 1 Mart 2015 olarak belirlenen yarışmada, 12 punto “Arial”  fontu ile yazılmış, en fazla dört A4 kâğıdı uzunluğunda ve word dokümanından oluşan eserlerin, kultur@altindag.bel.tr  elektronik posta adresine gönderilmesi bekleniyor. Eserler ayrıca posta yolu ile “Altındağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Şükriye Mah. Ulucanlar Cad. No:63 Altındağ” adresine gönderilebilir ya da elden de teslim edilebilir.

Ödüller yine kazananları mutlu edecek

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” programında verilecek. Yarışmanın birincisine ödül olarak dizüstü bilgisayar, ikincisine tablet bilgisayar, üçüncüsüne ise dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek.

  3 Responses to “MUTLULUĞU ARAYANLAR ÖYKÜ YARIŞMASI”

  1. Yarışma sonuçları ne zaman yayınlanıyor.bilgi verir misiiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: