Şub 182015
 

imagesDatça Belediyesi ve Kanguru Yayınları – Kanguru Sanat Edebiyat Akademisi, Datça’nın yerel kültürünü ve değerlerini çalışmalarıyla ulusal kültür ve edebiyatımıza taşıyan araştırmacı yazar ve öykücü Nihat Akkaraca (1931- 2009) anısına bir öykü ödülü düzenlemektedir. Bu yıl 6.sı gerçekleştirilecek ödülün amacı, yazınımıza özgün yapıtlar kazandırmaktır.

Yarışma koşulları:

1.     Ödüle daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve hiçbir yerde yayınlanmamış (sosyal medya, blog vs.) 1 (bir) öykü ile başvurulabilir.

2.     Konu serbesttir. Yaş sınırlaması yoktur.

3.     Seçici kurul, yapıtları insana ve hayata yakınlık, çevreye ve topluma duyarlılık, Türkçemize uygunluk, anlatımda tutarlılık ve özgünlük ekseninde değerlendirecektir.

4.     Öyküler 12 (on iki) punto ile bilgisayar veya daktiloda çift aralıklı yazılmalıdır.

5.     Öyküler 7 (yedi) nüsha olarak gönderilmelidir. Katılımcılar, zarflarının içinde ayrı bir dosyaya ad-soyad, özgeçmiş, adres ve telefon bilgilerini ekleyecektir. Rumuzla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

6.     Son başvuru tarihi 1 Temmuz 2015’dir. Öyküler elden, posta veya kargo ile teslim edilecektir. Düzenleme kurulu, posta veya kargoda yaşanabilecek gecikme ya da kayıplardan sorumlu değildir.

7.     Sonuçlar 1 Eylül 2015’de basına duyurulacak ve Datça Belediyesi’nin internet sitesinde (http://www.datca.bel.tr) ilan edilecektir.

8.     Ödüller; 7. Datça Öykü Günleri (Eylül 2015) kapsamında düzenlenecek törenle birincilik (2000TL ve plaket), ikincilik (1500 TL ve plaket) ve üçüncülük (1000 TL ve plaket) olarak verilecektir.

9.     Seçici kurul; Jüri: Cemil Kavukçu,  Aydın Şimşek,  Faruk Duman, Kemal Gündüzalp, Mustafa Albayrak, Zeynep Sönmez’den oluşmaktadır.

 

Öykülerin gönderileceği adres:

Nihat Akkaraca Öykü Ödülü
Datça Belediye Başkanlığı
Bas. Yay. Halkla İlişkiler Müdürlüğü
İskele Mahallesi Çevre Yolu Sk. No:1

48900Datça/MUĞLA

  16 Responses to “Nihat Akkaraca Öykü Ödülü – 2015”

 1. Hiçbir konu belirlemesi yok mu ya da Datça ile bağlantılı olması gibi bir şart var mı?

 2. Öykü’nün sayfa sınırlaması var mıdır acaba? Veya karakter sınırlaması??

 3. Sayın Yetkili,
  Nihat AKKARACA Öykü 2015 yarışmasında öykülerin kaç sayfa veya sözcükten oluşacağı hakkında bir bilgi yok. Açıklarsanız sevinirim:saygıyla

 4. Başvuru nasıl yapılıyor?

 5. Öykülerin sayfa sınırlaması belirtilmemiş.Bu konuda bilgilendirirseniz seviniriz.

 6. çevreye ve topluma duyarlılık derken?

 7. 7 nüshayı nasıl göndereceğiz. aynı çalışmayı 7 kez çektirip postaya 7 kez vericez?

 8. Özgeçmiş derken… İş başvurusunda kullanılan bir özgeçmiş gibi mi yani? Bayağı kariyer, hobi, yabancı dil durumları falan…

 9. ben herhangi bir sınırlama yapılmadığı için bir sınırda koymadım öykümün sayfa saysına çift aralıklı olduğu için de toplam 19 sayfa sürüyor. Sorun olacak mı? Belediyeyi aradım sayfa sınırlaması olmadığı söylendi. Bir de göndereceğimiz zarfın üzerine ne yazmalıyız.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: