Eki 172016
 

1665

 

İBB Gençlik Meclisi’nin düzenlediği Şimdi Gençlik Zamanı Düzyazı Yarışması için başvurular devam ediyor.

İBB Gençlik Meclisi, amatör ve profesyonel sanatçıların çalışmalarını desteklemek, eserlerini İstanbullularla paylaşmalarını sağlamak, sanat ortamına canlılık kazandırmak ve buna bağlı olarak sanatsal aktivitelerin yaygınlaşmasını sağlayarak yurt içi ve yurt dışında ülkemizi temsil edecek nitelikte sanatçılar yetiştirmek amacıyla edebiyat alanında Gençliğin Tarifini Yap konulu düzyazı yarışması düzenliyor.

 

Yarışmanın şartları aşağıdaki gibidir:

 

Katılım Koşulları

1. Şimdi Gençlik Zamanı adlı yarışma Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının katılımına açıktır.

2. Katılımcılarda yaş sınırı 15-25 arasındadır.

3. Katılımlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi diliyle yapılmalıdır.

 

Başvuru Kuralları

1. Her bir gönderi, yarışmanın Gençliğin Tarifini Yap teması ile açıkça bağlantılı olmalıdır.

2. Her katılımcının, www.ibbgenclikmeclisi.com adresinde bulunan Şimdi Gençlik Zamanı Yarışma Başvuru Formunu doldurması gerekmektedir.

3. Yarışmaya katılan yazının daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir süreli yayında veya sitede yayımlanmamış olması gerekir. Bunun yanında kısmen veya tamamen alıntılanmış yazılar da değerlendirme dışı bırakılacaktır.

4. Eser, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi dili ile yazılmalıdır.

5. Düzyazı A4 kâğıda en az 2, en fazla 7 sayfa yazılmış olmalı ve sunum dosyasıyla teslim edilmelidir.

6. Yarışmaya katılacak eserler beyaz, çizgisiz A4 dosya kâğıdına bilgisayar/daktilo veya el ile (mürekkepli veya tükenmez kalemle okunaklı olarak) yazılacaktır. Arka yüzler kullanılmayacaktır.

7. Her katılımcı yarışmaya en çok üç (3) eserle katılabilir.

8. Yarışmaya katılacak olanlar hatıra, deneme, hikâye tarzlarından birini tercih edebilirler.

9. Yarışmaya katılan eserler üzerinde jüri tarafından dilbilgisine ilişkin düzenlemeler yapılabilir.

10. Düzyazıyla birlikte kimlik fotokopisi, özgeçmiş, (yarışmacı öğrenci ise) öğrenci belgesi, açık adres, imzalanmış katılım sözleşmesi, eserin yüklü olduğu CD, telefon numarası ve e-mail adresini içeren bilgiler bir zarf içinde teslim edilecektir.

11. Düzyazı kargo yoluyla veya elden eserin yüklü olduğu CD ile birlikte kabul edilecektir. Kargodan gönderilen eserlerde gönderimden kaynaklanan hasar ve olumsuzluklardan İBB Gençlik Meclisi sorumlu değildir.

12. Derece alan ve sergilenmeye uygun görülen eserler, idare tarafından belirlenen yerlerde sergilenecektir.

13. Tüm eserler her türlü haklarıyla birlikte İBB Gençlik Meclisi’ne ait olacaktır ve eserlerin yayınlanması halinde sahiplerine ayrıca telif hakkı ödenmeyecektir.

14. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartları ve Seçici Kurul kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaktır.

 

Başvuru ne zaman ve nasıl yapılabilir?

1. Başvurular, posta yoluyla ve dijital ortamda 30.11.2016 saat 17.00’ye kadar yapılabilir. Katılımcılar eserlerini 30.09.2016 gününe kadar kimlik fotokopileriyle birlikte İBB Gençlik Meclisi, Kemalpaşa Mahallesi, Şehzadebaşı Caddesi, No: 19 Fatih / İstanbul adresine Ad-Soyad, açık adres, telefon numarası ve mail adreslerini yazarak, eser ve istenilen belgelerle birlikte gönderilebilir.

2. Katılımcılar www.ibbgenclikmeclisi.com adresinden kayıt yaptırmak zorundadırlar. (‘Şimdi Gençlik Zamanı Yarışma Başvur’ simgesine tıklayarak adımları takip ediniz ve sorunuz olursa info@ibbgenclikmeclisi.com adresine e-posta gönderiniz. Sorularınız destek ekibi tarafından yanıtlanacaktır)

İzleyiciler tarafından tanınacak şekilde eserlerde görünen herkes, yayın izin formunu imzalamak zorundadır. Yayın izin formlarının taranmış fotokopisi imzalanmış şekilde eserle birlikte gönderilmelidir. Jüriler tarafından yapılan eleme sonucunda son listeye kalan eserlerin sahipleriyle iletişime geçilecek ve onlardan imzalı orijinal yayın izin formlarını sunmaları istenecektir.

 

Kişisel Verilerin Korunması ve Görüntü Hakları

Kayıt sürecinde toplanan bütün kişisel bilgiler, İBB Gençlik Meclisi tarafından saklanacak ve yalnızca yarışma amaçlı kullanılacaktır.

 

Değerlendirme

1. Değerlendirmeler sonucu ilk 3 içerisine giren her yarışmacı ödüllendirilecektir.

2. Seçici Kurul en az iki (2) üyesinin bir araya gelmesi ile toplanır ve yarışma sonrasında değerlendirme tutanağı hazırlanır. Toplantı tarihinde iki Seçici Kurul üyesinin bir araya gelememesi durumunda toplantı bir hafta ertelenir.

3. Jürilerin birinci dereceden yakınları ve yarışmanın düzenleyici kurulu yarışmaya katılamazlar.

4. Her bir jüri dereceye giren ilk üç eseri kazanan olarak belirleyecektir. Jüriler, uygun başvurunun olmaması halinde bir kazanan seçmeme hakkını saklı tutarlar.

5. Jürilerin münazara ve değerlendirmeleri gizli olup jüri kararları kesindir.

6. Ödüller verilmeden önce jüri, vatandaşlık ve yaş bilgilerinin doğrulanmasını talep edecektir.

 

Telif Hakkı

1. Yarışmaya katılan ve ödül alan eserlerin yayın, telif, kullanım ve sergileme hakkı eser sahipleriyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’ne ait olacaktır. Bu eserler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin arşivinde saklanacaktır. Yarışma için gönderilen tüm eserler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından kitap, katalog, reklam, broşür, web sayfası ve benzeri yayınlarda eser sahibinin adı belirtilmek koşuluyla kullanılabilir. Ayrıca gönderilen eserler katılımcılara geri gönderilmeyecektir.

2. İBB Gençlik Meclisi, eserleri her türlü kullanma hakkına sahiptir.

3. Bu başvuru ile yarışmaya katılanlar, şartnameyi ve yarışma koşullarını okumuş ve kabul etmiş olurlar. Kurallara uymamak yarışma dışı bırakılmakla sonuçlanır.

Başvuru için linki tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: