YAZARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜ?

 
İnternet siteleri özgün içerik arıyor

İnternet siteleri özgün içerik arıyor

Unutmayın ki maddi kazanımlar genel olarak arz ve talep etkileşiminin doğal sonucu olarak ortaya çıkar. Arz ettiğiniz yani sunduğunuz ürüne talep yoksa o ürün elinizde kalacaktır. Bu demektir ki yazdıklarınızdan para kazanabilmeniz için yazdıklarınızı para ödeyerek satın alacak bir kitle olmalıdır. Sadece yazarak hayatını sürdüren, yazdıklarından çokça gelir eden yazarlar yok değildir ancak bu aşamaya gelmek onlar için dahi hiç kolay olmamıştır.  Şunu hemen belirtelim nu yazıda bahsedeceğimiz yazarlık türü edebiyattan ve sanattan uzaktır.  Yazarın Amacı sanat değil internet sitelerine güncel ve özgün içerik sağlamaktır. Yazılar edebi  bir dil gerektirmez. Seçilen konuların ilgi çekici olması ve akıcı, kolay anlaşılır bir dille yazılması yeterlidir. Kalemine ( klavyesine demek daha doğru) güvenen herkes bu yolla ek gelir elde edebilir.

 

İnternet Yazarlığı

Edebi bir eseri ortaya çıkarmak, tamamlayıp son noktayı koymak hele ki bundan kazanç elde etmek her babayiğidin harcı değildir. Buna rağmen ille de kalemimle para kazanacağım diyorsanız internet makale yazarlığı üzerine biraz kafa yorabilirsiniz. İnternet üzerinde her gün binlerce yeni site yayına girmekte ve arama motorlarında üst sıralara çıkarak ziyaretçi sayılarını arttırmayı hedeflemektedir.  Bir internet sitesinin popüler hale gelmesinin en önemli koşullarından birisi özgün ve ilgi çekici içeriklere yer vermesidir. Bu nedenle site sahipleri özgün içerik sağlamak amacıyla makale satın alma yoluna gitmektedirler. Makale sözcüğü sizi korkutmasın. Burada bahsedilen çeşitli bilimsel kaynakların taranarak ortaya yeni bir bilimsel yazının çıkartılması değil, yemek tarifleri, bilgisayar dünyası, sinema, sağlıklı yaşam gibi aklınıza gelebilecek her konuda özgün yazıdır.

Nasıl yazacaksınız

Makale satın almak isteyen internet sitesi sahipleri özellikle internet sitesi hazırlama, yayınlama vb. konulara yoğunlaşmış forumlara ilan vermektedirler. Aynı şekilde makale yazarları da bu forumlara üye olarak, makale yazdıklarını belirten ilanlar verirler. Bu forum sitelerinin makale alış/satış bölümlerini inceleyebilir, makale almak isteyen site sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca arama motorlarında “makale yazarak para kazanma” gibi anahtar kelimeler kullanarak arama yapmanız halinde makale talep eden internet sitelerini de bulabilirsiniz ancak dikkatli olun forumlardan, arama motorlarından tercih ettiğiniz site hakkında bilgi toplamaya çalışın.

Fiyatlar

Fiyatlar değişkenlik göstermekle birlikte bugünün değeriyle (2014) 100 kelimelik bir makale için 1 TL, 200 kelime için 2 TL gibi fiyatlar görülmektedir. Bir sayfanın yaklaşık 400 kelime aldığını düşündüğünüzde bir sayfa için 4 TL kazanmanız mümkün olabilir ancak bu işin çok da kolay olduğunu düşünmeyin. Yazdığınız yazının akıcı, anlaşılır ve özgün olması istenecektir sizden. Aynı zamanda arama motorların üst sıralara çıkmayı hedefleyen anahtar kelime kullanma ve belge içine yerleştirme esasına dayanan SEO tekniklerini öğrenmeniz ve kullanmanız yazdığınız makalelerin değerini arttıracaktır.

  2 Responses to “YAZARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜ?”

  1. Nasıl yani 400 kelimelik bir yazı hazırlasam 4 TL verirler mİ?

  2. makale yazıları yazıyorum mail adresim s_v_2006@hotmail.com dönüş yaparsanız sevinirim

Bir Cevap Yazın