Nis 052015
 

senaryo yarışması

Ezel, Suskunlar, Uçurum gibi dizilerin yaratıcılarının kurduğu “Yazı Odası”, 15 Mart – 24 Nisan 2015 tarihleri arasında Kısa Film Senaryo Yarışması düzenliyor.

Genç senaryo yazarlarına “Kaleminize Sarılın” çağrısı yapan “Yazı Odası”, birikimlerini paylaşacağı yeni yazarlar arıyor…

Her yıl geleneksel olarak yapılması planlanan kısa film senaryo yarışması ile yetenekli, birikimli ve çalışkan yazarlarla tanışma ve birlikte çalışmayı amaçlayan “Yazı Odası”, yazı kadrosuna yeni çalışma arkadaşları için yer açıyor…

“Hem sanat hayatımızda, hem de profesyonel çalışmalarımızda bizim dünyamızı anlayıp, ortak olacak ve yaratıcı katkıda bulunacak yazarlar arıyoruz” diyen “Yazı Odası”, başlattığı yarışma ile genç ve yetenekli yazarlara sesleniyor… “Bizim için yazarın, hem entelektüel birikimi, hem de sanatsal anlayışının derinliği, hem öğrenme ruhunu kaybetmemiş bir daimi öğrenci olması ve tabii ki parlak yaratıcılığı çok önemlidir” diyen deneyimli ekip senaryoları en geç 24 Nisan 2015’e kadar bekliyor…

Melisa Sözen, Kerem Deren, Pınar Bulut Deren, Cem Karcı, Kemal Hamamcıoğlu ve Yiğit Değer Bengi gibi isimlerden oluşan özel jürinin seçeceği yarışmanın şartları, aşağıda yer alıyor.

Katılım Şartları:

1-      Gönderilecek çalışma en fazla 15 sayfa olmak üzere, final draft, celtx veya benzeri bir senaryo programında yazılmalıdır.

2-      Adaylar senaryolarını en geç 24.04.2015 tarihine kadar yarisma@yaziodasi.com.tradresine mail yoluyla ulaştıracaktır. Mailin başlığı “Kısa Film Senaryo Yarışması” ve yazarın isminden oluşmalıdır. Dosyalar “.pdf” formatında yollanacaktır. Dosyanın ismi; adayın gerçek ismi ve çalışmanın isminden oluşmalıdır. (Örn. “KeremDeren_BirKucukEylulMeselesi.pdf”). Bu dosyayla birlikte adayın özgeçmişinin bulunduğu bir de Word ya da yine “.pdf” dosyası da aynı mail içinde gönderilecektir. Bu dosya yine adayın ismi ve sonra da “Ozgecmis” olacak şekilde isimlendirilmelidir. (Örn. “KeremDeren_Ozgecmis.doc”).

3-      Değerlendirmeye alınmış olsa dahi yanlış ve sahte isimlerle gönderilmiş senaryolar değerlendirme dışı kalacak, ödül alamayacaktır.

4-      Jüri aradığı kriterleri bulamaması halinde ödül verilmemesine karar verebilir.

5-      Konu, tür ve tema sınırlaması yoktur.

6-      Kazanan ve ödüle değer görülen çalışmalar Yazı Odası tarafından duyurulacaktır. Kazanan ilk üç adaya jürinin imzaladığı gayrı resmi bir sertifika belgesi verilecektir.

7-      Kazanan adaylara ve eğer jüri değer görürse öne çıkan diğer senaryoların sahiplerine Yazı Odası’nda staj imkânı verilecektir.

8-      Birincilik ödülüne layık görülen senaryonun yapımcılığı Yazı Odası tarafından üstlenilecektir.

9-      Birincilik ödülüne layık görülen senaryo, Yazı Odası’nın yapımcılığında, Ezel, Uçurum, Karadayı gibi dizilerin yönetmeni Cem Karcı tarafından çekilecektir.

İletişim ve katılım için; yarisma@yaziodasi.com.tr

Kaynak: http://www.ratingkurdu.com/

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: