Nis 042015
 

yakındoğu

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, geleneksel olarak her yıl düzenlediği Üniversiteler Arası Şiir Yazma Yarışması’nın altıncısını düzenliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Üniversiteler Arası Şiir Yazma Yarışması’na, hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, hem de Türkiye’deki üniversitelerden öğrenciler katılabilecek. Konunun serbest olduğu yarışmaya en çok üç şiirle katılabilecek öğrenciler, şiirlerini beş kopya halinde ad ve soyadlarını yazmadan bir rumuz kullanarak göndereceklerdir.

Ancak yarışmacılar ad ve soyadlarını, kısa öz geçmişlerini, yarışmaya hangi üniversiteden katıldıklarını, adreslerini ve kendileri ile iletişim kurulmasını sağlayacak telefon numaralarını bir kağıda yazıp, üzerinde şiirlerinde kullanacakları rumuzları yazılı olan bir zarfa koyarak zarfı kapatıp bu zarfı şiirlerini gönderecekleri büyük zarfın içerisine yerleştireceklerdir. Bu koşulları yerine getirmeyen yarışmacıların şiirleri, jüri üyeleri tarafından değerlendirilmeyecektir.

Yarışmacılar şiirlerini 4 Mayıs 2015 tarihine kadar Yakın Doğu Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Koordinatörü Yeliz Yıltay’a elden teslim edebilecekleri gibi, yurt içi ve Türkiye’deki yarışmacılar şiirlerini yukarıdaki birime Yakın Doğu Bulvarı, Lefkoşa, adresini yazıp posta ile de gönderebileceklerdir.

Prof.Dr. Ümit Hassan, Yrd.Doç.Dr. Erdoğan Saracoğlu, Yrd.Doç.Dr. Burak Gökbulut, Oktay Öksüzoğlu ve Osman Güvenir’in jüri üyeliklerini yapacakları yarışmanın ödül töreni ise, 22 Mayıs Cuma günü YDÜ İletişim Fakültesi’nin Turuncu Salonunda saat 14:00’da düzenlenecektir. Ödül töreninde yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü gelecek olanlara başarı plaketleri verilecektir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: