Çocuk Oyunu

Ankara Tiyatro Yapımcıları- Antiyap Turgay Yıldız Çocuk Oyunu Yazma Yarışması 2022

 1. Çocuk tiyatromuza yeni ve özgün oyunlar kazandırmak amacıyla AnTiYap- ANKARA TİYATRO YAPIMCILARI DERNEĞİve TURGAY YILDIZ AİLESİ, işbirliğiyle çocuk oyunu yazma yarışması düzenlemektedir.
 2. Yarışmada konu ve tema sınırlaması yoktur.
 3. Oyunlar özgün olmalıdır. Uyarlama eserler yarışma dışı tutulacaktır.
 4. Oyunların, çocuk psikolojisi-pedagojisine, çağdaş değerlere, tiyatro estetiğine uygunluğu ve sahnelebilirliği gözetilecektir.
 5. Eserlerin, başka ırkları, ulusları, dilleri, engellileri, kadınları aşağılayıcı nitelikte olmamaları gerekmektedir.
 6. Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce yayımlanmamış, amatör, özel ya da ödenekli topluluklarca yurt içinde veya yurt dışında sahnelenmemiş olması gerekmektedir.
 7. Yarışma yurt içinden ve yurt dışından herkese açıktır. Ancak Seçici Kurul üyeleri ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.
 8. Yarışmaya son katılım tarihi 09 Ocak 2023‘tür. Gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 9. Her oyun yazarı yarışmaya bir eserle katılabilir.
 10. Sayfa sayısı konusunda sınır yoktur.
 11. Gönderilecek eserlerin Times New Roman karakterinde, 1.5 aralıkla ve oyun yazma ve dil bilgisi kurallarına uygun olması gerekmektedir. Oyunlar A4, Word formatında yazılmış olmalı, dijital olarak antiyap06@gmail.come-posta adresine gönderilmelidir.
 12. Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil, rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde gerçek kimliği anımsatacak ya da açıklayacak bir bilgi olmamalıdır. Yazarların oyun metinlerinin ilk sayfasına oyunun adını ve bir kelimeden oluşacak rumuzu yazmaları gerekmektedir. Ayrıca 27/02 /2023 tarihinde antiyap06@gmail.com e-posta adresine rumuzlarını da içeren bir Word sayfasına, özgeçmişlerini, fotoğraflarını ve iletişim bilgilerini yazmaları gerekmektedir.
 13. Dereceye giren eserlere aşağıdaki ödüller verilecek, ayrıca birincilik ödülü alacak oyun Ankara Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları repertuarına girecektir. esere 8.000 TL
  2. esere 5.000TL
  3. esere 3.000TL

   

 14. Ödül töreni 20/ 03 /2022 -Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatro Gününde Ankara’ da gerçekleşecektir.
 15. Seçici Kurul Üyeleri:*  Dr. Üstün Dökmen– Psikolog, eğitimci, yazar
  Prof. Dr. Hasan Erkek-Yazar, Şair
  Naci Aslan – Drama Eğitimcisi- Oluşum Drama Enstitüsü
  Ulviye Karaca – Oyuncu, Yazar, Yönetmen
  Figen Çakmakoğlu – Yazar

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın