Kitaplarım

Tem 12, 2020
  Altın Krallar Şehri Sardes

Romanım Altın Krallar Şehri Sardes 2016 yılında Truva Yayınları tarafından yayınlandı.

Eski Çağ’da Anadolu toprakları içerisinde yer alan ve aynı zamanda tarihte parayı ilk kullanan devlet olarak bilinen Lydia’nın en zengin kenti Sardes… Sahip olduğu hazineler sayesinde kendisini dünyanın en talihli adamı sayan Lydia Kralı Kroisos ile gözünü Lydia topraklarına dikmiş Pers Kralı Kyros arasındaki ölüm kalım savaşı başlamak üzere. Kralın dul gelini Sierra ise kurduğu gizli konseyle yeni bir ülke yaratmanın peşinde. İşlediği cinayet ve yaptığı hırsızlıktan sonra kendisini hiç beklemediği bir anda kralın yakınında dönen oyunların içerisinde bulan çok kişilikli, geçmişi karanlık bir adam; Agaşil… Agaşil’in elde edebilmek için her şeyi göze aldığı saflığın ve temizliğin simgesi Sardesli Fakir Kilimci Kız Antiope ve Sardes’in sıra dışı yaşantısı içinde Babil’deki tanrı elçisinin sözlerini yaymaya çalışan bir bilge; Sandanis. Kybele’den Zeus’a, Gılgamış’tan Atlantis’e, Troya’dan Babil’e uzanan efsaneler, efsanelerle bütünleşmiş insanların hırsları, tutkuları ve ihanetlerinin yanı sıra, aşklarının ve sadakatlerinin sürprizlerle dolu hikâyesi.

D&R da görüntülemek için Buraya tıklayabilirsiniz D&R

Yıldızlar Çıkmazı

Öykü kitabım Yıldızlar çıkmazı Google Play Store da yayında.

Yıldızlar Çıkmazı yedi ayrı hikayeden oluşmakla birlikte dikkatli bir okuyucu bu yedi ayrı hikayenin birbirleriyle olan bağını keşfedecektir.

Küçük ama eski semtlerin kendilerine has öyküleri vardır. Kitaba adını veren Yıldızlar Çıkmazının yanı sıra diğer hikayelerde de o küçük semtlerin samimi ve sıcak öykülerini bulacaksınız. Duygusallığın zaman zaman zirveye ulaştığı ve karakterleri zihninizde canlandırmakta zorlanmayacağınız, kendinizi öykülerin akışı içerisinde bulacağınız Yıldızlar Çıkmazı, akıcı bir anlatımla yazıldığı için bir solukta okuyabileceğiniz bir kitap.

Kitabın Google E-Kitaplardaki

ön izlemesini görmek için buraya tıklayın.

 

Işığını Sevenler İçin Gönderen Yıldız

2010-2017 yılları arasında Cem Kaya tarafından cemcemii.com / Kurşun Kalem üzerinde yayınlanan yazılardan oluşan Işığını Sevenler İçin Gönderen Yıldız, keyifle okuyabileceğiniz yazılardan oluşuyor. Kitapta  yazarın çoğu zaman mizahi bir yaklaşımla dile getirdiği günlük hayata dair mizah yüklü eleştirilerinin yanı sıra, duygularınıza dokunan, düşündüren, hüzünlendiren yazılar da yer almakta.

Yazı dünyasında yazılmamış söz, ifade edilmemiş duygunun kalmadığı günümüzde bir yazarın başarısının, okurun aklından geçenleri kendi bakış açısıyla dile getirmesiyle doğru orantılı olduğunu söylemek yanlış bir yaklaşım olmayacaktır.

Yayınlanmaya başladıkları günlerden itibaren okuyucuları tarafından çeşitli internet sitelerinde ve sosyal medya platformlarında paylaşılan, atıfta bulunulan ve  ilgi gören yazılardan oluşan Işığını Sevenler İçin Gönderen Yıldız’ı severek okuyacak ve pek çok yerde yazarın sizin düşüncelerinizi yakaladığını, hislerinize tercüman olduğunu göreceksiniz.

Kitabı Google E-Kitaplarda görmek için buraya tıklayın.

 

Mış Gibi Yapmak

2010-217 yılları arasında Cem Kaya tarafından cemcemii.blogcu.com üzerinde yayınlanan yazılardan oluşan Mış Gibi Yapmak, Tek solukta okuyabileceğiniz en uzunu iki dakika süren kısa yazılardan oluşuyor. Yazıları okurken, yazarın çoğu zaman mizahi bir yaklaşımla dile getirdiği eleştirilerinin yanı sıra, duygularınıza dokunduğunu da göreceksiniz.

Kitabın ismi gülmekle hüznün, hüzünle alayın iç içe geçtiği yazılarda da belirgin bir şekilde hissediliyor; «Mış, gibi yapmak».

Yapıyormuş gibi olalım diye yaptıklarımız, yapmak istediğimiz halde yapamadıklarımız ya da birilerinin yapıyorlarmış izlenimi vermek, kısaca ayakta uyutmak için yaptıkları yüzünden ulaştığımız sonuç Mış Gibi Yapmak. Elbette sizin de kötü bir huyunuz var. Düşünüyorsunuz. Tıpkı yazarın, “Kötü Bir Huyum Var Benim, Düşünüyorum” başlıklı yazısında olduğu gibi.

Kitabı Google E-Kitaplarda görmek için buraya tıklayın.

 

 

Bir Cevap Yazın