Şemsi Belli Anısına Ödüllü Öykü Yarışması

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Arguvanlı yazar/şair Şemsi Belli anısına ödüllü öykü yarışması düzenlenecektir.

Öykü Yarışması ile ilgili detaylar ve katılım koşulları şu şekildedir:

1- Yarışmaya Düzenleme Kurulu Üyeleri ve Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınları dışında, 16 (on altı) yaşını doldurmuş tüm vatandaşlar katılabileceklerdir.
2- Her yarışmacı, yarışmaya en çok bir ( 1 ) hikâyeyle katılabilir. Daha önce herhangi bir yarışmadan derece almış hikâyelerle başvuru yapılamaz.
3- Yarışmaya katılacak öyküler ve özgeçmiş; 12 punto ile Times New Roman karakterinde, A4 Kağıdına Yazılacaktır. Öykülerin uzunluğu 1,5 satır aralığında 5 (A4) sayfasını geçmeyecek boyutta olacaktır.
4- Yarışmaya katılan hikâyeler eser sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, istendiği takdirde yarışmayı düzenleyen Kurum tarafından bir kitapta toplanabilir, dergi, gazete veya web sayfasında yayımlayabilir.
5- Yarışmaya katılan eserler üzerinde seçici kurul tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir.
6- Yarışmaya katılan eserler ön jüri tarafından değerlendirilecektir.
7- Yarışmaya katılan eserler jüri üyelerinin takdir edeceği puanların aritmetik ortalaması ile belirlenecektir.
8- Yarışmaya hikâye gönderen eser sahipleri bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.
9- Yazarlar yarışmaya RUMUZ ile katılacaktır ve öykünün kayıtlı oldugu dosyanın adı rumuzdan oluşacaktır. Rumuz öykünün sağ üst köşesine yazılmalı, metinde ve dosya adında yazarın gerçek adı kesinlikle yazılmamalıdır.
10- Ayrıca bir word dosyasında yazarın kısa özgeçmişiniz ve iletişim bilgileri yer almalıdır. (telefon, e mail, adres)
11- Rumuz başlıklı Öykü dosyası ve özgeçmiş dosyasının eklendiği e-mail en geç 10 Şubat 2023 saat 23:59’a kadar ankaraarguvander@gmail.com adresine gönderilmiş olmalıdır.

Öykü Yarışması Ödülleri

Birinci: 1000 TL
İkinci: 750 TL
Üçüncü: 500 TL
Sonuçların Açıklaması:
31 Mart 2023

Bir Cevap Yazın