Roman Ödülü_Emine IşınsuEmine Işınsu Roman Ödülü

Emine Işınsu Roman Ödülü Başvuruları devam ediyor. Eşi Prof. Dr. İskender Öksüz tarafından duyurulan ödüllü roman yarışmasının sonuçları Türk Edebiyatının değerli yazarı Emine Işınsu’nun doğum günü olan 17 Mayıs 2023 tarihinde açıklanacak. Aynı zamanda Türke edebiyatında önemli bir yeri olan şair ve yazar Halide Nusret Zorlutuna’nın kızı olan Emine Işınsu roman, öykü, deneme gibi çeşitli edebiyat dallarında önemli eserlere imza atmıştır. Çiçekler BüyürSancı ve Azap Toprakları unutulmaz romanlarından bazılarıdır.

Emine Işınsu Roman Ödülü Şartnamesi

 1. Ödüle, yalnız daha önce yayımlanmamış eserlerle başvurulabilir.
 2. Emine Işınsu Roman Ödülünü kazanan yazara 10.000 (on bin) TL ödenecektir.
 3. Konu serbesttir.
 4. Eserler Word formatında hazırlanmalıdır.
 5. Eserler, en geç, 1 Mart 2023 tarihi gece yarısına kadar elektronik postayla iskenderoksuz@gmail.com adresine gönderilmelidir.
 6. Sonuçlar Emine Işınsu’nun doğum gününde, 17 Mayıs 2023 tarihinde açıklanacaktır.
 7. Ödül bir esere verilecektir. Ancak jüri, ödül vermeyebileceği gibi birden fazla ödüle layık eser de seçebilir. Birden fazla eser seçildiğinde her esere yine 10.000 TL ödül verilir.
 8. Ödül verilen eser yayınlanacak ve ilk 3.000 adedinin telifi, Emine Işınsu Ödülü’nün devamlılığını sağlamak için kullanılacaktır. Dolayısıyla ödül, bu sayıda baskının da telif ödemesidir.
 9. Jüri (soyadı sırasıyla):
  Alev Alatlı
  Bilge Ercilasun, Prof. Dr.
  Belkıs Altuniş Gürsoy, Prof. Dr.
  İlber Ortaylı, Prof. Dr.
  A. Yağmur Tunalı

Roman Ödülüne Ait İnternet sitesi

 

Yuotube Kanalımızı Ziyaret Ettiniz mi?

 

Bir Cevap Yazın