Şiir ödülü

Muammer Hacıoğlu Şiir Ödülü

Artshop Yayıncılık ve Hacıoğlu Ailesi tarafından, bu yıl beşincisi düzenlenen, 2022 Muammer Hacıoğlu Şiir Ödülü başvuruları başlamıştır.

Şiir Ödülü Başvuru Koşulları

  1. Şiir Ödül Seçici Kurulu; Ayten Mutlu, Oguz Özdem,Turgut Toygar, Volkan Hacıoğlu ve Vedat Akdamar’dan oluşmaktadır.
  2. Şiir Ödülüne 1 Ocak 2022 ve 31 Aralık 2022 tarihleri arasında yayımlanmış bir kitap ya da yayına hazır bir dosya ile aday olunabilir. Kitap kategorisindeki başvurularda yaş sınırlaması yoktur. Dosya kategorisinde ise 35 ve 35 yaş altı şairler katılabilir.
  3. Şiir Ödülüne kişiler kendileri doğrudan katılabilir; kitap kategorisinde ise şair dışında, yayınevleri de şairin onayını almak koşuluyla katılabilir. Jüri üyeleri yarışmaya katılmayan bir şairi aday gösterebilir. Jüri ayrıca değer gördüğü eserlere “Jüri Özel Ödülü” verebilir.
  4. Şiir Ödülü katılımındaki kitap ya da dosyanın daha önce herhangi bir ödül almamış olması gerekmektedir.
  5. Şiir Ödülüne son katılım tarihi 1 Şubat 2023’dür.
  6. Kitap dalında birincilik ödülü olarak plaket verilecek, dosya dalında birincilik alan şairin dosyası ise Artshop Yayıncılık tarafından yayınlanacaktır.
  7. Ödüle aday olacak şairler; adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküsüyle birlikte, kitaplarını ya da şiir dosyalarını (5 adet) olarak aşağıdaki adrese (ödül sekretaryasına) “Muammer Hacıoğlu 2022 Şiir Ödülü” yazarak gönderecektir.   ŞENAY VARLIOĞLU AKDAMAR/ MERKEZ MAH. HAYDARPAŞA SOK. 20/2 KÜÇÜKKÖY-GAZİOSMANPAŞA / İSTANBUL Ödül için gönderilen yapıtlar açıklanmaz, yalnızca ödül kazananlar duyurulur.
  8. Ödül kazanan yapıtlar 2023 yılı Nisan ayında Muammer Hacıoğlu anısına düzenlenecek bir törende açıklanır.
  9. Ödüle başvuranlar ilan edilen tüm koşulları kabul etmiş sayılır.

 

Bir Cevap Yazın