Senaryo yarışması
Yarışma beş farklı kategoride gerçekleşecek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), kuruluşunun 10’uncu yılında yurt dışındaki genç iletişimcilerimizi teşvik etmek ve çalışmalarına katkı sunmak amacıyla “Türk Diasporası Medya Ödülleri” yarışması düzenliyor.

Yarışma; Kısa Film, Senaryo, Dosya Haber, Yeni Medya ve Fotoğraf olmak üzere 5 farklı kategoride gerçekleştirilecek. Yarışmayla birlikte yeni yetenekler keşfedilerek yurt dışında medya sektörüne ilgi duyan; bir fikri, bir hayali, bir meselesi olan diasporamızın özgün ve nitelikli eserleri toplumla paylaşılacak.

Yarışmaya yurtdışında yaşayan ve bulunduğu ülkede en az 7 yıl süre ile ikamet şartını yerine getirmiş; 18-45 yaş arası tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve mavi kartlı kişiler başvurabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar, başvurularını şartnamede detayları belirtilen belgeler ve imzalı şartname ile en geç 17 Ağustos 2020 tarihine kadar YTB Başvuru Sistemi “basvuru.ytb.gov.tr” adresinden tamamlamaları gerekiyor.

İLK 10 ADAYA MEDYA AKADEMİSİ

Yarışmada, her bir kategori için ayrı bir seçici kurul oluşturulacak ve yarışma sonunda tüm kategorilerde ilk 10’a giren toplam 50 adaya, detayları daha sonra www.ytb.gov.tr web sitesi aracılığıyla bildirilecek olan Diaspora Medya Akademisi’ne ücretsiz katılım imkânı sağlanacak.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ 25 BİN TL

Yarışmada birincilik ödülü; kısa film kategorisi için 25 bin TL, senaryo için 15 bin TL, dosya haber, yeni medya ve fotoğraf kategorileri için ise 10 bin TL olarak belirlendi. İkincilik ödülü ise kısa film kategorisi için 20 bin TL, senaryo için 10 bin TL, dosya haber, yeni medya ve fotoğraf kategorileri için ise 7 bin 500 TL olacak. Yarışmada üçüncü olan adaylar; kısa film kategorisinde 15 bin TL, senaryo, dosya haber, yeni medya ve fotoğraf kategorilerinde 5 bin TL almaya hak kazanacak.

Türk Diasporası Medya Ödülleri broşürü için tıklayınız.

 -Sıkça Sorulan Sorular İçin Tıklayınız.

Şartnameler

– Kısa Film Kategorisi Şartnamesi (tıklayınız.)

– Senaryo Kategorisi Şartnamesi (tıklayınız.)

– Dosya Haber Kategorisi Şartnamesi (tıklayınız.)

– Yeni Medya Kategorisi Şartnamesi (tıklayınız.)

– Fotoğraf Kategorisi Şartnamesi (tıklayınız.)

Bir Cevap Yazın