Güncel Sanat Dergidi
Güncel Sanat Dergisi Kaygusuz Abdal Adına Açılan Öykü ve Şiir Yarışması

Güncel Sanat Dergisi her yıl olduğu gibi bu yıl da Kaygusuz Abdal adına öykü ve şiir yarışması düzenliyor. Bu yıl 13. defa yapılacak olan yarışmaya katılım için daha önceki yarışmalarda olduğu gibi katılımcılara yıl sonuna kadar süre tanınmış. öykü ve şiir yarışmasına son katılım tarihi 31 Aralık 2022

Güncel Sanat Dergisi Şiir Yarışması Şartları:

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılabilecektir. (Serbest ve hece ayrımı yoktur.)  (Kitap, dergi, gazete, internet sitelerifacebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)

2-  Gönderiler e- posta yoluyla yapılacaktır.

3- Şiirler, (en fazla 2 tane) 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak yazılacak. Her şiir için ayrı rumuz kullanılacak, şiirin başlığının yan tarafına rumuz belirtilecek. Ayrıca bir vord dosyasına  özgeçmiş, 1 vesikalık taranmış fotoğraf, yazışma adresi, telefon, e-posta bilgileri yazılarak e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com adresine ileteceklerdir.

4- Şiir yarışması için ödüller: Kaygusuz Abdal ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul: Prof. Dr. Tuğrul İnal / Yar. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı / Hasan Uğur TAŞÇI / M. Demirel BABACANOĞLU

Güncel Sanat Dergisi Öykü Yarışması Şartları:

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış bir öykü ile katılabilecektir. (Kitap, dergi, gazete, internet sitelerifacebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)

2-  Gönderiler e -posta yoluyla yapılacaktır.

3- Öykü (en fazla 4 sayfa olarak ) 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak yazılacak. Öykünün başlığının yan tarafına rumuz belirtilecek. Ayrıca bir word dosyasına; özgeçmiş, 1 vesikalık taranmış fotoğraf, yazışma adresi, telefon, e-posta bilgileri yazılarak e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com adresine ileteceklerdir.

4- Öykü yarışması için ödüller: “Akdeniz Öykü Ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul: Yaşar YILTAN/ İlhan Soytürk /Muhsin SALMAN/ Zühtü Ulukapı

Başvuru: 1 Temmuz 2022 tarihinde başlayıp, 31 Aralık 2022 tarihinde sona erecektir.

Sonuçlar:1 Mart 2023 tarihinde açıklanacak, ödül töreni daha sonra belirlenip, duyurulacaktır.

Güncel Sanat Dergisi Öykü ve Şiir Yarışması Diğer Katılım Bilgileri

* Yurt dışından ve öğrenci müracaatları olursa, yaş gruplarına göre önceki yıllarda yaptığımız gibi ayrıca değerlendirilecektir.

* Yarışma ödülleri: Kitap seti, kazandı belgesi ve plaket verilecektir.

* Gerektiğinde yarışmalar için, alanyaguncel@gmail.com adresinden bilgi edinilebilir.

* Eserler ön elemeden kuruldan geçtikten sonra seçici kurula gönderilir.

Derece alan eserlerin ilk yayınlama hakkı dergimizindir. Sonrasında eser sahiplerinindir.

* Derece alan eserler “Güncel Sanat Öykü ve Şiir Ödüllü Eserler” adı altında ortak bir payda ile kitap olarak yayınlanacaktır. Eşit payda ile katılım yapılacaktır ve kitap eşit sayıda verilecektir. Derece alsa da kitaba girmek istemeyen arkadaşlarımızın ödülleri iptal edilecektir.

 * Ayrıca yayınlanmaya değer görülen eserler Güncel Sanat- Baygenç öykü ve şiir antolojisi adlı kitapta toplanacaktır.

** Yarışmaya katılanlar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar şartnameye uymayanların ödülleri iptal edilir.

Bilgi Kaynağı İçin TıklayınBir Cevap Yazın