Şiir Ödülü
Cüneyne Dergisi 2022 Şiir Ödülü

Cüneyne Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Şiir Ödülü Türk şiirine özgün eserler kazandırmak, ülkemizde dil ve şiir bilincine katkıda bulunmak amacıyla düzenleniyor. Şiir Ödülüne layık görülen eser Akdoğan Yayınevi tarafından ücretsiz olarak basılacak.

Cüneyne Dergisi 2022 Şiir Ödülü Katılım Koşulları

Amacı: Türk şiirine özgün eserler kazandırmak. Ülkemizde dil ve şiir bilincine katkıda bulunmak.

Konusu: Serbest

Şiir Ödülü İçin Katılım Koşulları:

  1. Ödül için herhangi bir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış şiir dosyası niteliğindeki eserler başvurabilecektir.
  2. Ödüle katılanlar birden fazla eserle katılabileceklerdir.
  3. Katılımcılar yalnızca bir eserleriyle ödüle layık görüleceklerdir.
  4. Şiir dosyaları özgün eserlerden oluşacaktır. Bir başkasının eserinden alıntı yapan ya da kopyalayan dosyalar elenecektir.
  5. Şiirler 12 punto boyutunda, Times New Roman yazı tipinde ve tek satır aralığında yazılacaktır.
  6. Ödüle katılım ücretsizdir.
  7. Ödüller yalnızca bir kişiye verilecektir, iki ya da daha fazla kişi arasında paylaştırılmayacaktır.
  8. Ödüle başvuran eserlerden seçilen şiirlerden bir kitap oluşturulacaktır. Seçilen bu şiirlerin telif hakları yalnızca bir defalığına seçkide kullanılmak üzere yayıncıya ait olacaktır.
  9. Katılımcıların içinden birinci, ikinci ve üçüncü gelen eserler belirlenecektir. Eğer jüri tarafından gerek görülürse bir katılımcıya jüri özel ödülü verilecektir.
  10. Ödüle ilişkin sorulmak istenen sorular ve alınmak istenen bilgiler için Akdoğan Yayınevinin internet sitesinde verilen iletişim adreslerine başvurulabilecektir.

Şiir Ödülü Takvim:

Ödül için son başvuru tarihi 1 Ocak 2023’tür. Dosyaların okunması ve ödüle layık eserlerin seçimi 1 Nisan 2023’te sona erdirilecek, aynı gün Akdoğan Yayınevi ve Cüneyne Dergisi sitelerinden duyurulacaktır. Ödül törenin tarihi, saati ve yeri takip eden günlerde duyurulacaktır.

Şiir Ödülü İçin Başvuru Nasıl Yapılacak:

Şiir dosyaları 4 nüsha biçiminde dosyalanacak. Her nüshaya şairin takma adı yazılacak ve dosyalar bir zarfa konacaktır. Ayrıca katılımcıların takma ad, kimlik, adres ve iletişim bilgileri farklı bir zarfa konup şiir dosyası ile birlikte (Dodurga Mah, Türkkonut, Kaan Caddesi, Alazkent Sitesi No: 1/B, 06810 Çankaya/Ankara) adresine en geç 1 Ocak 2023’te ulaşacak biçimde gönderilecektir. Bu tarihten sonra elimize ulaşan dosyalar değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Şiir Ödülü Seçici Kurulu:

Yusuf Alper, Aslıhan Tüylüoğlu, Hatice Eğilmez Kaya, Akdoğan Yayınevi adına Kamil Akdoğan

Şiir Ödülü:

Birinciliğe layık görülen eser Akdoğan Yayınevi tarafından ücretsiz basılacaktır. Ödüle layık görülen eserlerin şairlerine plaket ve Akdoğan Yayınevinin kitaplarından oluşan bir kitap seti hediye edilecektir.

Bilgi Kaynağı İçin TıklayınBir Cevap Yazın