Şiir Defteri Ödüllü Şiir Yarışması

Şiir Defteri Şiir Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya İsteyen Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki

Yarışmanın Amacı

Türk edebiyatına yeni şiir ve şairler kazandırmak, genç şairleri yeni eserler üretmeye teşvik etmek ve genç kuşakların dil duyarlılığını artırmak, yazınsal becerilerini değerlendirmek amacıyla Şiirdefteri.org Şiir Yarışması düzenleniyor.

Başvuru Ve Eserlerin Teslimi

Eserlerinizi üye olduktan sonra panelden yükleyebilirsiniz. Ön elemeden sonra eseriniz yarışma şartına uygun ise şiirleriniz sitemizde yayınlanacak. Site üzerinde en çok puan alan eserler ödüllendirilecekler.

Daha çok puan alabilmek için, arkadaşlarınızı ve tanıdıklarınızı sitemizden şiirinize oy vermeye davet edebilirsiniz.

Ödüller, ödül sahibinin vereceği E-posta adresine yollanacak. Yarışma sonuçları 30 Haziran 2020 ’de www.siirdefteri.org web sitemizden duyurulacaktır.

Yarışmaya Katılım Koşulları
1 – Yarışmaya katılacağınız Şiir’de anlatacağınız ‘konu’yu serbest bırakıyoruz. Ancak; kendi yazmış olduğunuz şiir veya şiirlerinizle yarışmaya katılabilirsiniz. (Kendinize ait olmayan bir şiirle katılmanızın belirlenmesi durumunda) dereceye girseniz bile, olayın anlaşılması durumunda koşullara uyulmaması nedeniyle ödülünüz iptal edilir.

2 – Şiirler gramer, üslup ve anlatım bozukluğu içermemelidir. Türkçe’nin doğru kullanımına azami riayet edilmelidir.

3 – İçeriğinde müstehcen, ırkçı, aşağılayıcı ya da herhangi bir uygunsuz ifade bulunan şiirlerin her türlü sorumluluğu eser sahibine ait olup, kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

4 – Yarışmamıza; birden çok şiirle katılabilirsiniz.

5 – Yarışmamız; Şiir okuma değil, şiir yazabilme olarak anlaşılmalıdır.

6 – Yarışmaya göndereceğiniz şiirlerde herhangi bir siyasi parti lideri veya siyasi içerikli bir düşünceyi destekleyici görüşler olmamalıdır.

7 – Yarışmacılar bu yarışmaya katılmakla, ödül alan şiirlerinin süresiz olarak ve şartnamede belirtilen ödül miktarının dışında herhangi bir karşılık(telif hakkı vb.) talep etmeden, Siirfeteri.org tarafından kullanılmasına izin vermiş sayılacaktır.

8- Şiirleriniz; E-posta yolu ile kabul edilmez ve yarışmaya katılamazsınız. Yarışmaya katılacak olan şiirlerinizi üye olup sitemizden yüklemeniz gerekir.

9- Yarışmamıza katılabilmek için herhangi bir ‘katılım ücreti’ istenmez.

Detaylar İçin Tıklayın.

Bir Cevap Yazın