Haldun Taner Öykü Ödülü

Haldun Taner Öykü Ödülü 2022

Milliyet Gazetesinin düzenlediği, Türk edebiyatının en saygın ödüllerinden biri olan Haldun Taner Öykü Ödülü’nün 33’üncüsü bu yıl sahibini bulacak. Tiyatro yazınının ve öykücülüğün ustalarından Milliyet yazan Haldun Taner’in anısına bu yıl 33’üncüsü düzenlenecek yarışma için başvurular başladı.

KATILIM KOŞULLARI

  1. Ödüle aday olacaklar. Kısa öykülerden oluşan yayımlanmış bir kitapla başvurabilirler. Kitabın 01 Ocak 2021 — 31 Aralık 2021 tarihleri arasında yayımlanmış ve Türkçe yazılmış olması gerekir. Yayımlanmamış dosyalarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  2. Yazarlar kendi imzalarıyla doğrudan başvurabilecekleri gibi yayınevleri, üniversiteler, eğitim ve sanat kurumları, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri de ödül için aday gösterebilir. Bu durumda başvuruya yapıt sahibinin imzalı onay yazısı da eklenmelidir.
  3. Adayların, ödüle başvuracakları kitaptan 7 adet göndermeleri gerekmektedir. Başvuru için eser sahibinin imzalı bir adet başvuru yazısı. Fotoğrafı ile birlikte gönderilmelidir. Başvuruda, adayın açık adresi, telefon numarası, e-posta adresi bulunmalıdır. Başvuru yazısı www.milliyet.com.tr  adresinden temin edilmelidir.
  4. Doğrudan ya da dolaylı başvurularda adayın özgeçmişi, kitabın içinde bulunsa dahi, A4 kağıdına yazılmış biçimde ayrıca bir zarfa konulmalıdır. Özgeçmiş, maddeler halinde değil, paragraf şeklinde yazılmış olmalıdır.
  5. Ödüle başvuranlar açıklanmaz. Aday yapıtlar kazanan ya da kazanmasın geri verilmez.
  6. Ödül olarak 25 bin TL’nin yanı sıra bir ödül belgesi verilir. Ödül tek olarak verilir, bölüştürülemez. Mansiyon yoktur.
  7. Seçici Kurul uygun görürse bir finalist listesi belirleyerek duyurur. Ödül Seçici Kurul’un sonraki toplantısında bu listeden birine verilir.
  8. Aday kitaplar en geç 30 Eylül 2022 günü saat: 17.00’ye kadar- Milliyet ödülleri. Milliyet Gazetesi. Demirören Medya Center, 100. Yıl Mah. 2264 Sok No: 1 Bağcılar / İstanbul adresine teslim edilmelidir. Yapıtlar. Elden teslim edilebileceği gibi yurt içinden bu tarihten en az 3 gün önce, yurt dışından 2 hafta önce kargoya verilmiş olmalıdır.

Ayrıntılı bilgi için: (0212) 337 98 29 – www.milliyet.com.tr  – beyza.ilcin@demirorenmedya.com

SEÇİCİLER KURULU:

Demet Taner (Haldun Taner’in Eşi)

Doğan Hızlan (Yazar-Eleştirmen)

Metin Celal (Yazar)

Prof. Dr. Handan İnci Elçi (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

Nursel Duruel (Yazar)

Mehmet Zaman Saçlıoğlu (Yazar)

SON BAŞVURU TARIHİ: 30 Eylül 2022

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın