Oca 052019
 
2000 yılından beri internet üzerinden ücretsiz olarak e-kitap yayınlayan Türkiye’nin ilk çevrimiçi yayınevi altKitap, 2006 yılından beri bir de öykü yarışması düzenliyor.

2000 yılından beri internet üzerinden ücretsiz olarak e-kitap yayınlayan Türkiye’nin ilk çevrimiçi yayınevi altKitap, 2006 yılından beri bir de öykü yarışması düzenliyor. Günümüze kadar Murat Gülsoy, Yekta Kopan, Adnan KurtCem Uçan, Faruk Ulay, Sercan Şengün ve Onur Yıldırım gibi değerli isimlerin katkı sağladığı altKitap’ın belirlediği yarışma katılım koşulları şöyle:

  1. Katılım herkese açıktır. Konu sınırlaması yoktur.
  2. Sadece öykü başvuruları kabul edilmektedir. Roman, deneme, şiir, vb. türlerde yapılan başvurular değerlendirme dışı bırakılacaktır.
  3. altKitap 2019 Öykü Ödülü’ne bir öykü ile başvurulur. Bir kişi, birden fazla öykü ile başvuruda bulunamaz.
  4. Öykü en fazla 2.019 sözcükten oluşmalıdır. Bu sınırlamaya uymayan öyküler değerlendirme dışı bırakılacaktır.
  5. Daha önce basılı veya sanal herhangi bir ortamda yayımlanmış ve/veya ödül almış öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  6. Öykülerin bir yazı programı belgesine kaydedilmiş olarak (.doc, .docx veya .rtf), linkte yer alan başvuru formuna eklenerek gönderilmeleri gerekmektedir.
  7. Başvuru formu dışında, e-posta olarak gönderilmiş öyküler kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.
  8. altKitap 2019 Öykü Ödülü’ne katılan öyküler seçici kurula yazar kimlikleri gizli olarak sunulmaktadır. Bu nedenle öykünün yer aldığı dosyada yazarın kimliğine dair bir bilginin yer almamasına dikkat edilmelidir.
  9. Başvurular sadece linkten ulaşılan form aracılığıyla yapılmalıdır.

Yarışmanın jürisinde Özge CalafatoTuğba ÇelikHande OrtaçEngin Türkgeldi ve Mevsim Yenice‘den oluşan altKitap yayın kurulunun yanı sıra geçen senenin birincisi İdris Erdoğdu yer almakta.

Başvuruların 1 Mart 2019 23.59’a kadar devam edeceği altKitap 2019 Öykü Ödülü’nün sonuçları ise 1 Mayıs 2019tarihinden sonra www.altkitap.net sitesinde açıklanacak. Her sene olduğu gibi bu sene de dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen öykülerin bir e-kitap haline getirileceğini belirtmiş altKitap.

Geçtiğimiz senelerde oluşturulan öykü seçkilerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Katılacak arkadaşlara başarılar dileriz.

Katılım Koşulları:

Katılım Koşulları:
1. Katılım herkese açıktır. Konu sınırlaması yoktur.
2. Sadece öykü başvuruları kabul edilmektedir. Roman, deneme, şiir, vb. türlerde yapılan başvurular değerlendirme dışı bırakılacaktır.
3. altKitap 2019 Öykü Ödülü’ne bir öykü ile başvurulur. Bir kişi, birden fazla öykü ile başvuruda bulunamaz.
4. Öykü en fazla 2.019 sözcükten oluşmalıdır. Bu sınırlamaya uymayan öyküler değerlendirme dışı bırakılacaktır.
5. Daha önce basılı veya sanal herhangi bir ortamda yayımlanmış ve/veya ödül almış öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.
6. Öykülerin bir yazı programı belgesine kaydedilmiş olarak (.doc, .docx veya .rtf), linkte yer alan başvuru formuna eklenerek gönderilmeleri gerekmektedir.
7. Başvuru formu dışında, e-posta olarak gönderilmiş öyküler kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.
8. altKitap 2019 Öykü Ödülü’ne katılan öyküler seçici kurula yazar kimlikleri gizli olarak sunulmaktadır. Bu nedenle öykünün yer aldığı dosyada yazarın kimliğine dair bir bilginin yer almamasına dikkat edilmelidir.
9. Başvurular sadece linkten ulaşılan form aracılığıyla yapılmalıdır.
Dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen öyküler jüri tarafından bir e-kitap olarak yayımlanacaktır. Bu kitabın dışında kalan öyküler ise iade edilmeyecek ancak başka herhangi bir yerde de kullanılmayacaktır.
altKitap 2019 Öykü Ödülü jürisi altKitap yayın kurulu ve altKitap 2018 Öykü Ödülü birincisi İdris Erdoğdu’dan oluşmaktadır.
Başvuru 1 Mart 2019 23:59’da sona erecek.  

Hemen başvurun

altKitap 2019 Öykü Ödülü’nün sonuçları 1 Mayıs 2019 tarihinden sonra www.altkitap.net sitesinde açıklanacak.

Yarışmayı daha önce kazanan öyküler ve oluşturulan öykü seçkiler için:
Trilobis – altKitap 2006 öykü seçkisi
Bitmeyen – altKitap 2007 öykü seçkisi
Kankurutan – altkitap 2008 Öykü Seçkisi
Sığınak – altKitap 2009 Öykü Seçkisi
Veda – altKitap 2010 Öykü Seçkisi
Farkındalık – altKitap 2013 Öykü Seçkisi
Junkie Fix – altKitap 2014 Öykü Seçkisi
Açık Artırma – altKitap 2015 Öykü Seçkisi
Sayıklama – altKitap 2016 Öykü Seçkisi
Amenna Bulvarı – altKitap 2017 Öykü Seçkisi
Bit Muayenesi – altKitap 2018 Öykü Seçkisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: