Oca 192015
 
Üç yıldır düzenlene yarışma bu yıl 4. defa düzenleniyor

Üç yıldır düzenlene yarışma bu yıl 4. defa düzenleniyor

Ödüllü yarışmaya  Simitcay.com’da bulunan katılım formunu kullanarak katılabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak forma ulaşabilirsiniz:

YARIŞMA KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Genç şiir meraklılarını özendirmek amacıyla geleneksel olarak üç yıldır düzenlenen şiir yarışmaların 4.’sü başlıyor.

KONU: Konu sınırlandırması yoktur.

BİÇİM: Herhangi bir biçimsel kısıtlama bulunmamaktadır.

Yarışmanın son başvuru tarihi, saati: 15 Temmuz 2015, 21:35

Sonuçların açıklanması: 30 Temmuz 2015

Ödüllerin adreslere gönderilmesi: 1 Eylül 2015

Yarışmaya başvurmak için gerekli bağlantı: Tıklayınız.

Ödüller

1. , 2. ve 3.’ye: Metal Madalya ve Belge

4. ve 5.’ye: Özendirme belgesi

YARIŞMA HAKKINDA BİLGİ ve AMAÇ:

Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri olarak düzenlenen bu yarışmamızla şiir ile ilgilenen kişilere kendilerini gösterecekleri bir ortam yaratma gayesi taşımaktayız.

KAPSAM:
Katılımcılar için herhangi bir şehir veya bölge sınırlaması yoktur. Yurt içi ve yurt dışından katılımlar mümkündür. Ancak yurt dışında belirtilen adreslere ödül gönderimi yapılmaz. Seçici kurul ve seçici kurula dâhil olan kişilerin yakınları yarışmaya katılamazlar.

YERİ: Simitcay.com Genel Ağ Sayfası

YARIŞMA KOŞULLARI

1. Yarışmaya katılan şiirin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış,herhangi bir süreli yayında veya şiir sitesinde* yayımlanmamış olması gerekir. Bunun yanında, kısmen veya tamamen alıntılanmış şiirler de değerlendirme dışı bırakılacaktır.

2. Her yarışmacı, yarışmaya en fazla iki (2) şiirle katılabilir. Şiirlerin dili, Türkiye Türkçesi ile anlaşılabilmesi kaydıyla herhangi bir Türk lehçesi olabilir. Yarışmada konu ve tarz sınırlaması yoktur. Ayrıca katılımcılardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

3. Yarışma Genel Ağ (İnternet) üzerinden gerçekleştirilecektir. Elden dosya teslimi yapılmayacaktır. Formdaki (*) ile işaretlenen ad, soyad, adres gibi tüm bilgilerin doldurulması zorunludur.

4. Yarışmaya katılan şiirler yapıt sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, yapıt sahibinin ismi zikredilmek koşuluyla yarışmayı düzenleyicileri tarafından bir kitapta toplanabilir, dergi, gazete veya Genel Ağ sayfasında yayımlanabilir.

5. Yarışmaya katılan eserler üzerinde Seçici Kurul tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir. (Ki ve de bağlacının yanlış yazılması, “herkes”in “herkez” biçiminde bilinçli olmayarak yazılması vb. durumlarda yazım düzeltmesi yapılabilir; estetik kaygılarla yapılan özgün imlaya karışılmaz.)

6. Yarışma sonucunda para ödülü dağıtılmamaktadır. Ödül töreni yapılmayacaktır. Ödüller sahiplerine posta vasıtasıyla gönderilecektir. Ulaştırma hizmetlerindeki ek servis ücreti, gecikme veya hatalardan organizasyonumuz sorumlu değildir.

7. Etkinlik düzenleyicileri gereken hâllerde yarışma koşullarında değişiklik yapabilirler.

8. Şiirlerin değerlendirilmesindeki tüm yetki seçici kurula aittir.

9. Özendirme belgesi, gençleri teşvik etme amacıyla, 1985 ve sonra doğan kişilere verilecektir.

10. Yarışmaya şiir gönderen şairler bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

* Şiir sitelerinde yayımlanan şiirler, sonuçların açıklanmasının ardından 12 saat içerisinde mevcut siteden kaldırılmalıdır. Şiirin yayımlandığı yer ile oluşabilecek her türlü uzlaşmazlıktan şiirin sahibi sorumludur.

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

Daha sonra açıklanacaktır.

  4 Responses to “IV. SİMİT ÇAY EDEBİYAT ETKİNLİKLERİ ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI (2015)”

  1. Merhaba ben Vasif Basank ,New York da ikametim ve genclere ve genclige onemin ne kadar buyuk oldugunun farkinda olan bir kisiyim.Iki siirimle katilmak istiyorum ama telif haklari beni pek memnun etmedigi icin tereddutlerim var . Bu konuda beni aydinlatacak ilgili kisi ile gorusme imkani olursa tel numarasini e mail olarak gonderirseniz memnun olurum

  2. Merhava bendeaAynı şekilde yukaridaki yoruma katılmaktayım.bazımaddeler cok keskin benim şiiirim benim için önemli su madde ” yarismaya katılan yapıtlar eser sahibine verilmeyecektir ” beni tereddutte birakmistir

  3. yarışmada ilk 3 e kimler girdi acaba öğrenebilirmiyim …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: